Středa, 8 března, 2023
novinky

Černé kuchyně – inspirujte se, jak na to!

Pokud totiž plánujete předělávání bytu nebo jen potřebujete menší změnu, možná vás naše rady a tipy přesvědčí. Černá je totiž neuvěřitelně šik!

V předchozím článku jsme vám představili černou barvu jako dominantu interiéru. Dnes si ukážeme, jak se s ní víte vyhrát v prostorách kuchyně.

Zásah do černého!
Proč si vybrat černou kuchyni? Černá barva interiéru je dominantou zejména moderního stylu a může do domácnosti přinést i závan luxusu. Pokud jste milovníky nejnovějších trendů a zároveň toužíte investovat do něčeho, co bude vypadat stylově a nadčasově i po letech, černá je jasným zásahem do černého. Bonusem je, že ji snadno zkombinujete s jinými barvami a vynikne v kombinaci s různými materiály.

Základem je kuchyňská linka
Ať už si vyhlédnete linku podle svého vkusu, nebo si dáte sestavit kuchyň na míru, mějte stále na paměti, jaký dojem chcete ve své kuchyni vytvořit. Pokud preferujete rodinnou domácí atmosféru, určitě si vyberte takovou linku, kterou budete umět zkombinovat s různými barvami. Měla by být jednodušší a bez vzorů. Myslete stejně na drobnosti, jako jsou textilie, různé praktické stojany či poličky, protože tento styl si přímo ptá, abyste kuchyňské doplňky vystavili na odiv.

Ideálním materiálem k černé barvě je dřevo. Rozhodně ho zakomponujte do své kuchyně, například v podobě pracovní desky. Černou kuchyni s dřevem si určitě zamilujete.

Pokud máte raději moderní styl, zkuste se se svou kuchyní více pohrát. Říká se, že odvážnému štěstí přeje – a při navrhování moderní černé kuchyně vám odvaha může zajistit i skutečně originální výsledek. Co tak natřít jednu stěnu černou barvou? Nebojte se, pokud k ní zvolíte kontrastní bílou linku, vaše kuchyň se rozzáří a nebude působit „pochmurným dojmem“. Šedá linka v kombinaci s černou stěnou zase navodí dojem moderního industriálního stylu. Přidejte černé barové židle, které se barevně spojí s černou plochou – a výsledný efekt bude dokonalý!

Luxusní dojem navodíte těmi správnými materiály. Pokud si potrpíte na výjimečné kousky, zvolte si například rohovou kuchyňskou linku s mramorovým vzorem. Co se týče doplňků, kombinujte ji se sklem a kovem. K luxusnímu stylu patří lesk, proto se nebojte lesklých povrchů ani barev, jako jsou zlatá či stříbrná.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.