Středa, 8 března, 2023
novinky

Jak cvičit TOP cvik, aby byl ještě účinnější? Plank podle známé herečky

Když se mluví o nejúčinnějších cvicích na posílení tělesného jádra, určitě uslyšíte slovo plank.

Tomuto cviku se u nás mluví také deska. Čím déle v této poloze vydržíte, tím větší bude mít efekt. Podívejte se jak plank vylepšila herečka Sophia Bush pod vedením trenéra.

Sympatická americká herečka Sophia Bush, známá především ze seriálu Chicago P.D., před pár dny ohromila uživatelů sociálních sítí specialitou – ukázala, jak cvičí boční plank.

Spolu s trenérem Benem Brunem předvedla mimořádně efektivní podobu tohoto oblíbeného cviku. I díky němu se osmatřicetiletá herečka může pochlubit krásnou postavičkou.

Boční plank se zátěží
Na instagramovom videu herečka a také samotný trenér cvičí boční plank, přičemž se opírají pouze o pravou ruku a levou cvičí se závažím. Samozřejmě, pak přijde na řadu i druhá strana. I když tento cvik vypadá na pohled nenáročně, opak je pravdou:

Trenér k videu připsal: „@Sophiabush drtí tyto posilovací boční Plank, což je úžasné – ale super náročné – základní cvičení, které můžete dělat s minimálním vybavením.“

Tělesné jádro a pevná ramena
Ben Bruno se pak více rozepsal o výhodách tohoto jednoduchého, ale efektivního cvičení. Tvrdí, že tento druh Plank spojeného s posilováním je skvělé cvičení i na trénink stability ramen.

Samozřejmě, základní výhody Plank zůstávají – zpevnění tělesného jádra. Herečku ještě jednou s humorem pochválil: „Její forma je skvělá a stejně mi imponuje, že šla celou minutu bez stěžování si, což je určitě rekord.“

Potrápil i známého sportovce
Trenér kromě herečky cvikem „potrápil“ i hráče NBA, Bradleyho Beal. Také sdílel video, na kterém tento sportovec cvičí speciální plank s dvojkilogramovým závažím a ztížením základního cviku zvedáním nohy. Ben Bruno video komentuje:

„Vzhledem k tomu, že je jedním z nejlepších sportovců, s jakými jsem se v posilovně setkal, video vám dá představu o tom, jaké je to těžké.“

Zkoušejte, ale postupně!
Pokud si chcete tento cvik vyzkoušet doma, postupujte po malých krocích. Nejdříve trénujte klasické Plank, pak přejděte na boční plank a až když ho udržíte alespoň 30-40 sekund přidejte cvičení se závažím.

Začněte od nejlehčích. Pokud se cítíte na více nemusíte hned zvyšovat hmotnost závaží, ale přidejte více opakování na jedné i na druhé straně.

Základem je držet přímou linii
Nezapomínejte na to, že při Plank je mimořádně důležitá forma. Ať děláte základní, boční plank nebo jiné alternativy Plank, zkontrolujte, že udržujete přímou linii od dolní části chodidla až po krk a hlavu.

Pokud cvičíte doma bez trenéra, pomozte si videi profesionály, kteří vás online provedou od úplných začátků Plank až po náročnější cvičení. Plank si můžete vylepšit i použitím odporových pásů.

Kráska se zbraní
Sophia Bush se snaží prosadit i jinými způsoby, než herectvím či fotkami na Instagram. Před pár měsíci vyšlo najevo, že herečka vlastí zbraň a bojuje za přísnější právní předpisy týkající se vlastnictví zbraní.

Střelectví bylo její vášní už prakticky od rané mládí – věnovala se mu pod vedením otce. Tvrdí, že je to velmi dobrá dovednost, zábava, v jejím případě dokonce vášeň.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.