Středa, 8 března, 2023
novinky

Monika po letech auditorství opustila práci a vydala se na cestu do Kolumbie, která jí změnila život

Odvážná Slovenka je dnes ženou se skutečně inspirujícím příběhem.

Monika Babčanová – vystudovaná inženýrka ekonomie s mezinárodní auditorskou kvalifikací po deseti letech odešla ze své práce a vydala se do světa.

Osudovou se jí stala cesta do Kolumbie
„Tady jsem se setkala s domorodým Indiánům, který mě pozval domů – hluboko do amazonské džungle, kde lidé žijí ve spojení s přírodou, bez technologických vymožeností a mobilního signálu. Na kouzelné místo, které změnilo můj život.

Objevila jsem tu plod palmy La Tagua, ořech podobný slonovině, z něhož i místní ručně vyrábějí jednoduché ozdoby. Indiáni věří v jejich přirozenou sílu a jsou přesvědčeni, že jejich ochraňují a přinášejí jim štěstí. „Dnes je z Moniky talentovaná designérka, která také vyrábí šperky z La Tagua a její práce má i významný ekologický přínos.

Protože palma, na které tyto ořechy rostou, přispívá k omezení lovu na slony. Roste jen v Jižní Americe a ročně urodí 20 až 25 kilogramů ořechů, co každý rok zachrání jednoho slona. I o tom jsme si povídali v další části podcastu magazínu Diva.sk – Ženy jako my, ve kterém vám přinášíme zajímavé ženy i témata ze života.

Dozvíte se, jak její cesta začala, že jako single cestovatelka to opravdu před lety nebylo tak jednoduché a chtělo to pořádnou dávku odvahy, ale i to, jak se učila vyrábět své šperky, co je jejich tajemstvím a proč o ně mají ženy zájem, poslouchejte s námi

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.