Středa, 8 března, 2023
novinky

Víte, jaký typ brýlí vám sluší? Možná budete překvapené

Jaké brýle vám slušet podle typu obličeje? Víte to rozeznat správně?

Všechny tipy a odkazy v tomto článku pro vás vybírala redakce. Za některé můžeme získat provizi, ale doporučujeme jen to, co se nám líbí.

Brýle už dávno neslouží jen jako pomůcka. V dnešní době patří mezi nejvýraznější módní doplněk, který dotvářejí celý outfit a dodají mu ten správný šmrnc. Na první pohled vědí upoutat a zároveň zakrýt drobné nedostatky, pokud se chystáte jen někam proběhnout bez líčení.

Poznejte svůj typ
Základem toho, aby vám brýle dokonale sedli, je znát, jaký typ obličeje máte. Různé brýlové rámy sedí k různým typům obličeji. Důležitým faktorem je znát správnou velikost rámu, aby nebyly příliš úzké, nebo naopak, při pohybu neskĺzali po nose.

Každý typ rámu má svou velikost, která je naznačena v stranici. Stranica je nožička brýlí, díky které vám brýle drží na obličeji. Nožička vede až k té části, která se ohýbá za uchem. Tuto délku si jednoduše přeměříte pomocí krejčovského metru nebo starších brýlí.

Druhým faktorem je velikost očnice, tedy šířka a výška čočky. Tato velikost je důležitá, aby brýle během nošení nepadaly a byly dostatečně přizpůsobené na vaši tvář.

Vybrat ten správný kousek, který se hodí typu vašeho obličeje, dá někdy pořádně zabrat, proto vám poradíme, jak na to.

Kulatý obličej
Pro tento typ obličeje se dokonale hodí výrazné, velké rámy. Poměr mezi délkou a šířkou obličeje se zdá téměř shodný. Výrazné rámy zvýrazní plné líce a dokonale zapadnou ik oválné bradě. Velmi oblíbený a trendový typ je kočičí tvar, tedy hranatý rám, který opticky zúží tvář a současně působí jako poutavý prvek na tváři. Nebojte se sáhnout po odvážných, ale i barevných kombinacích.

I Janka Hrmová patří mezi fanoušky odvážných kousků. Takový typ brýlí dokonale doplní a osvěží celkový look.

Oválný obličej
Tento typ je velmi snadno zaměnitelný s kulatým typem obličeje. Rozdílem však je zejména ve tvaru brady. Při oválném typu je většinou hranatější a špičatější. Tento typ je často považován i za dokonalý a lidé s takovou tváří mohou nosit téměř každý styl brýlí.

Sáhněte po barevných a výrazných kouscích, jejichž rám je širší, než samotná tvář. Dokonale tak budou působit jako dominantní prvek, který zvýrazní rysy obličeje a lícní kosti. Oblíbeným a dlouho přetrvávajícím must have kouskem jsou také tzv. Pilotky.

hranatá tvář
Nejdominantnější částí hranaté obličeje je čelist. Rysy jsou velmi výrazné a ostré. K takovému typu obličeje nejvíce ladí brýle s úzkým rámem, které působí jemně a nenápadně, zmírňují ostré rysy a odvádějí pozornost od hranaté obličeje.

Sáhněte proto po kouscích, které mohou být oválné, ale i kulaté, případně i nadrozměrné. Důležité je, aby měli zmíněný úzký rám. Vyhněte se především brýlím s ostrými rohy.

srdeční tvář
Tomuto typu obličeje dominují zejména výrazné lícní kosti, širší čelo a úzká brada. Abyste všechny výrazné rysy sjednotily a vyvážily, sáhněte po brýlích, které mají výraznou dolní část rámu. Jednoduše tak zaměříte pozornost do středu obličeje.

Vhodnými tvary brýlí jsou také kočičí, ale mezi nejoblíbenější paria jednoznačně kulaté brýle. Cílem těchto rámů je opticky vyvážit široké čelo rozšířením brady, nebo naopak. Pokud chcete přenést pozornost na vrchní část obličeje, vyberte si polorám s výraznější barvou na horní části rámu.

Při výběru brýlí důkladně zvažte všechny zmíněné faktory a buďte k sobě upřímné a sebekritické, ušetříte si tak čas a peníze.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.