Středa, 8 března, 2023
novinky

Zeleň oživí každý interiér: Takto ji vkusně využijete při zařizování

Při zařizování vaší domácnosti nikdy nezapomeňte na květiny nebo bytové rostliny. Ty vám pomohou změnit prostor a jsou i prospěšné pro zdraví. Stačí si osvojit pár designérských triků, aby doplněk proměnil váš byt na luxusní domov.

Květiny se zrcadlem
Nikdy se nebojte sdružit pohromadě více květin. I kdyby to byly obyčejné listovní rostlinky, když si je pořídíte v různých velikostech a vytvoříte tak optické vrstvení, můžete přeměnit pokoj na příjemnou malou džungli. K tomu vždy přidejte i jeden výrazný doplněk, který to vše oživí. Skvělou volbou jsou zrcadla, které dodají prostoru více honosnosti.

Vysoké květiny v koutech
Často se stává, že stylová místnost se ztrácí při některém z koutů, který působí chladně a v celém prostoru ztracené. Za všechno může minimum možností, které máte k vyřešení vyplnění tohoto místa.

Výbornou alternativou jsou vysoké zelené pokojové rostliny. Ty dodají místnosti teplo domova, zjemní drsný prostor rohů a přitáhnou pozornost i na ostatní zařízení.

Orchidej známkou elegance
Když se bojíte experimentovat s květinami, vsaďte to na ověřenou klasiku. Orchidej promění každý interiér na luxusní místo. Zainvestujte do větší rostlinky, která na sebe strhne veškerou pozornost a položte ji na komodu nebo stolek, kde nádherně vyplní prázdný prostor. Můžete k ní rozložit i malé doplňky, ale ty nesmí dominovat nad honosným květem.

Pokud patříte mezi vášnivé knihomoly, jistě máte doma místo, kde rádi čtete. Pro oči je velmi důležité, aby si odpočinuli od soustředění se na listy knih a trochu zrelaxovali.

Na to je vynikající zelená barva, kterou si zajistěte pomocí různých bytových rostlin. Můžete si je například vyložit na okno vedle gauči nebo si je dejte k oblíbenému křeslu a oživte tak i interiér.

Botanická zahrádka
Každý člověk nemůže mít vlastní zahradu, ale může si ji vytvořit alespoň improvizovaně přímo doma. Vyhraďte si v obývacím pokoji místo, kde si dáte křeslo nebo menší gauč a kolem toho rozložíte mnoho rostlin v květináčích.

Dejte je na zem, poličky, využijte i nějaké podložky, aby nebyly všechny v jedné rovině a působily tak zajímavější. Takovou relaxační zónu si můžete vytvořit iv pracovně, kde si můžete vždy odpočinout mezi pracování.

Bylinky v kuchyni
Trochu zeleně můžete propašovat do každé místnosti. Výborně vynikne iv kuchyni, kde si můžete prostor zkrášlit pomocí bylinek. Trendovým řešením jsou závěsné květináče, které zavěsíte na přichycené tyče. Takto se vám podaří oživit i jinak nudnou čistou stěnu.

Znáte ji? Tato japonská bylinka prý dokáže zastavit stárnutí
visící květináče
Pokud nemáte prostor na ukládání květin na zemi nebo skříních, využijte možnost jejich zavěšení ze stropu. Visící květináče se hodí do jakékoliv místnosti a vytvoří tak nečekaný a zajímavý interiérový prvek.

Nesmí chybět ani v ložnici
Lidé si často dávají květiny do obýváku, zkrášlují nimi chodby nebo pracovny, ale vyhýbají se ložnicemi. Přitom právě tam je okysličování velmi důležité a napomáhá to dobrému relaxu.

Při zařizování této místnosti se držte jen jedné zásady. Raději se vyhněte aromatickým květem a dejte tam jen zelené rostliny, které vám při spánku nebudou nijak překážet.

Květiny ve váze jako univerzální doplněk
V hypermarketech stojí kytice květů pár eur. Investujte do ní jednou týdně a proměňte ji na univerzální bytový doplněk. Vázu můžete přesunout vždy do jiné místnosti, stále vytvoříte jiné zátiší a dodáte vašemu bytu jinou atmosféru.

Retro krabička ze sušených květů
Někteří lidé nemají vztah ke květinám a neumí se o ně správně pečovat. Přesto by je přivítali jako pěkný interiérový doplněk. V tom případě vyzkoušejte zajímavou alternativu v podobě boxu se sušenými květy. Kupte si růže stejné velikosti v různých odstínů.

Ty nechte vysušit a potom si odstřihněte pouze květ s malou stonkem. V obchodech najděte hezkou dárkovou krabici, peříčka, kokosové vlákno a v květinářství se podívejte sušené ozdoby do květů. Pak je už jen na vás jako jejich uložíte do krabice a vytvoříte si vlastní stylový doplněk.

InSport se můžete i hygge, tedy způsob života, který dělá šťastným seveřanů. Přijďte mu na chuť i vy, stačí opravdu jen nepatrné detaily

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.