Středa, 8 března, 2023
novinky

Čeká tě první semestr? Podívej se na několik tipů, jak ho zvládnout.

První semestr začíná za pár dní a tím i krok do neznáma. Proto přinášíme několik tipů, jak být v prvním semestru jako ryba ve vodě.

  1. Začněte se připravovat

Velmi důležitá je příprava ještě před nástupem ke studiu. Rozhodně není na škodu vytvořit si dostatečný náskok před ostatními. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete řadu informací, které se vám v budoucím studiu budou hodit.

  1. Najděte další studenty

Na sociálních sítích vyhledejte skupiny starších spolužáků a nebojte se jich zeptat na jejich rady, zkušenosti a tipy. Navíc se můžete seznámit s budoucími kamarády, a to se vždy hodí.

  1. Neprokrastinujte!

Na některých školách funguje kreditní systém, kde není striktně předepsáno, v jakém ročníku je třeba jednotlivé předměty plnit. Některé předměty si tedy můžete přeložit na další roky, i tak nesmíte nic podcenit.

  1. Seminárky a závěrečky

Pokud nebudete mít dostatek času, může vám pomocivypracování seminárních prací, případněvypracování bakalářské práce na zakázku. Anonymně, jako řada studentů, tak zvládnete vše, co jinak nestíháte.

  1. Studijní oddělení a IS

Jestliže potřebujete při studiu vyřešit cokoliv, co s ním souvisí, můžete navštívit v úředních hodinách studijní oddělení. Vaše studijní referentka se stane velkým pomocníkem.

  1. Skripta a učebnice

Bez těch se sice neobejdete, nemusíte však utrácet tisíce za nové. Stačí si dát inzerát, podívat se do školních skupin, nebo se zeptat starších studentů. jistě nějaké ještě budou mít.

  1. Studijní plán je základ

Podle studijního plánu se bude točit takřka vše. Studijní plán můžete měnit a studovat předměty libovolně, musíte ovšem splnit podmínky pro zápis předmětu. Budete potřebovat cenné kredity, které získáte třeba účastí na přednáškách. Vaše cesta k vypracování závěrečné práce tak bude otevřena.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.