Středa, 8 března, 2023
novinky

Jaké účinky má achát?

Ve starověkém Egyptě se věřilo, že nosit u sebe achát znamená ochránit se od přírodních katastrof. Mnozí v jeho magický efekt věří dodnes.

Achát je kámen, který svému nositeli napomáhá dodat sebedůvěru a podporuje jeho sebepoznání. Jde také o ochranný kámen, který se velice často používá pro děti. Údajně nás dokáže též spojit s vibracemi planety Země.

Napomáhá nám taktéž najít lásku a posiluje v nás odvahu se za láskou vydat. Rovněž nám dodá rozhodnost a upřímnost k sobě samotným. Což jsou bezpochyby vlastnosti, které se nakonec hodí i k hledání lásky.

Význam a účinky se dále liší podle toho, o kterou konkrétní odrůdu achátu se jedná. Šedému achátu se proto například připisuje schopnost ozdravit zrak, zatímco růžový achát se doporučuje zejména ženám, a to primárně v těhotenství, neboť ochraňuje nenarozené dítě.

Chcete se přečíst více o dalších zajímavých tématech, špercích, módě nebo drahých kamenech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jak slavit narozeniny nebo třeba citáty o lásce.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.