Středa, 8 března, 2023
novinky

Proč je při užívání DMSO nutná pečlivá hygiena?

Dimethylsulfoxid neboli DMSO je látka přírodního původu, která je velmi účinným rozpouštědlem. V technické kvalitě se používá v průmyslových provozech. Vyčištěný na farmaceutickou čistotu je využíván především k terapeutickým účelům a zlepšení našeho zdraví. Při jeho používání je však nutné dodržet pečlivou hygienu. Proč?

DMSO není lékem v pravém slova smyslu. Působí na celý organismus tím, že během krátkého času dokáže proniknout do buněk a transportuje látky, které potřebují ke své správné funkci a startuje regenerační procesy. To ale znamená, že DMSO velmi rychle rozpouští také různé látky a do našeho těla se proto mohou dostat i ty, které nejsou úplně prospěšné. Důležité je tak jeho správné skladování. Přijít do styku může pouze se sklem, keramikou nebo nerezovým kovem. Pokud DMSO přijde do styku s plastem, snadno ho rozpustí a nežádoucí látky z něj převezme do sebe, což je skutečně nežádoucí, ať už plánujeme pro DMSO vnitřní použití nebo vnější. Používá se ředěné s oleji, krémy nebo v případě vnitřního použití například s vodou.

Abychom měli jasno v tom, jak užívat DMSO, je ideální přečíst si knihu, která je právě této látce věnovaná. Sepsal ji RNDr. Hartmut Fischer a kromě uvedení správného užívání a koncentrací pro různé zdravotní neduhy v ní čtenář najde také mnoho užitečných informací a rad. Před aplikací samotného DMSO bychom měli mít kůži důkladně očištěnou a bez kosmetických přípravků či jejich zbytků a naopak po aplikaci bychom měli alespoň 30 minut počkat s oblékáním. Je to z toho důvodu, že produkt má schopnost absorbovat chemické látky z textilních vláken, pracích prášků i kosmetických přípravků a poté je transportuje do těla.

Koncentrovaný DMSO lze využít také pro přípravu bylinných macerátů a tinktur, protože znásobuje jejich účinek a pomáhá rychlému transportu do organismu. Pro vnitřní užití je vhodné rozmíchat jednu kávovou lžičku produktu spolu se 300 mililitry vody, koncentrace pro vnější použití záleží na problému, který chceme řešit.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.