Středa, 8 března, 2023
novinky

Žádost o ruku romanticky a originálně

Téměř každý dlouhodobý vztah většinou dospěje do bodu, kdy je čas posunout se dál. Žádost o ruku je důležitým mezníkem, který změní život oběma partnerům. Zatímco některé kultury se na tuto událost dívají velmi formálně, jiné ji považují za mnohem uvolněnější formu vyjádření lásky. V tomto článku si uvedeme některé tipy pro žadatele o ruku a jak se na tuto životní událost připravit.

Proč je pro nás žádost o ruku tak důležitá?

Žádost o ruku je jednou z nejdůležitějších událostí v životě páru. Žadatel tím vyjadřuje svoje touhy a přání strávit zbytek života s milovanou osobou. Příjemce se musí rozhodnout, zda chce také tento důležitý krok učinit.

Pro toho, kdo o ruku žádá, představuje žádost závazek vstoupit do manželské smlouvy se svým partnerem. Je to způsob, jak ukázat, jak moc druhou polovičku miluje. Vyjadřuje tím touhu strávit společně zbytek života.

Pro příjemce je nabídka k sňatku příležitostí zamyslet se nad budoucností svou i společnou. Rozhodnutí totiž ovlivní mnoho aspektů života. Nastává tak čas zvážit své pocity k partnerovi.

Je tradičním zvykem, že o ruku žádá muž ženu. V historii partnerských vztahů bylo obvykle první vyjádření svých citů zdrženo právě pro tento moment. Naštěstí je již doba jinde, a tak nemusíme na slova „Miluji tě” čekat do žádosti o ruku.

Jak úspěšně žádat o ruku v 9 krocích

Je obecně známo, že není žádný uvedený časový rámec, kdy požádat partnera o ruku. Budete vědět, až přijde ta správná chvíle. Důležité je uvědomit si, že není třeba utrácet spoustu peněz a komplikovaně promýšlet, jak o ruku zažádat. Můžete připravit romantický večer při svíčkách klidně v pohodlí vašeho domova, nebo se vydat do restaurace, případně podniknout nějaký turistický výšlap. Pokud vás má ale daná osoba opravdu ráda a máte spolu strávit zbytek života, pravděpodobně stejně řekne ano bez ohledu na místo.

Přesto je vhodné vytvořit krásnou vzpomínku na moment, kdy se oba rozhodnete pro společnou budoucnost. Máme pro tento moment 9 kroků, kterých je dobré se držet. Nejen, že tím vytvoříte nezapomenutelný a hladký zážitek, ale navíc můžete zvýšit pravděpodobnost, že bude odpověď na vaši otázku pozitivní.

1. Vyberte vhodný zásnubní prsten

Nákup prstenu by měl být úplně prvním krokem. Pro takové chvíle je vhodné mít povědomí o velikosti prstenu vaší partnerky spolu se stylem, který se jí zamlouvá.

Pokud jste rozhodnutí nechat prsten vyrobit na míru podle vašich přání nebo jej objednat ze vzdálenějšího obchodu, doporučujeme učinit tak s dostatečnou časovou rezervou. Stává se totiž, že je žádost naplánovaná na přesné datum, s výrobou prstenu však mohou nastat různé komplikace, které mohou tuto situaci výrazně ztížit.

Jestliže absolutně netušíte, co má vaše partnerka v tomto ohledu ráda, a jakou má velikost, neváhejte si o tom promluvit. Určitě se vám honí hlavou myšlenka: „Ale nezkazím tím překvapení?” Dát najevo svůj záměr je skvělý způsob, jak ji vzrušit. Pro začátek bude vědět, že jste připraveni se zavázat k dlouhodobému vztahu. Navíc, téměř každá žena vám s radostí povypráví o tom, jaký snubní prsten si už dávno vysnila.

Pokud však se svou partnerkou nemíníte probírat vaše plány, zeptejte se někoho blízkého. Například nejlepší kamarádka bude vědět, jak si v takové situaci poradit. Je totiž téměř jisté, že spolu o budoucích zásnubách a oblíbených věcech týkajících se svatby mluvili.

2. Vyberte pro návrh vhodné datum

Super, první krok máme. Se zásnubním prstenem v kapse přichází další krok, a to výběr data pro žádost.

Datum nemusí připadat na výročí nebo zvláštní událost. Vyberte si takové, které poskytne dostatek prostoru pro přípravu, abyste se cítil pohodlně. Mnoho párů zažilo žádost o ruku například na dovolené.

Přistoupit můžete také k odvážnějšímu kroku a požádat partnerku, aby si vás vzala přímo na místě. Jestliže plánujete dovolenou na vaše oblíbené místo, nemusí být tato možnost od věci. Navíc si ušetříte spoustu starostí s plánováním svatebního dne.

3. Vyberte místo nabídky

Spolu s datem žádosti o ruku zvolte také správné místo, kde tento důležitý životní krok učinit. Umístění je důležité, možná nejdůležitější krok celého plánování žádosti.

Naštěstí možností, kde požádat svoji snad budoucí manželku o ruku, je mnoho. Od společné večeře v oblíbeném podniku po romantický víkend na chatě zakončený onou žádostí.

Volba místa může být skvělý způsob, jak druhé polovičce ukázat to, jak dobře ji znáte. Je stydlivá? Potom se vyhněte místům přeplněnými lidmi. Naopak ve chvíli, kdy má partnerka ráda dobrodružství a nestydí se, je veřejné místo jednou ze žhavých možností.

V nejlepším případě si zvolte místo, které má velký význam pro vás oba. Jestliže bude místo důležité jenom pro ni, nemusíte se v dané chvíli cítit dobře a spousta věcí se tím může pokazit. Přesto je ale vhodné brát v potaz její priority.

Mělo by se jednat o místo, které je pro vás čímkoliv výjimečné. Jestliže máte stranou určitou sumu peněz, kterou šetříte právě pro takovou příležitost, vezměte ji na dovolenou. Žádost na pláži v Karibiku se bude určitě pamatovat jinak, než na chodníku ve vaší ulici.

Pokud je místo samo o sobě výjimečné, nemusíte se držet toho pravidla, že by pro vás oba mělo být důležitě. Vyskytuje se tím skvělá příležitost, jak vytvořit nové místo, které bude mít pro oba neobyčejnou životní váhu.

4. Zvolte správný čas

Pánové, načasování je všechno. Jestliže máte možnost podívat se na místo žádosti o ruku předem, udělejte to. Budete více klidní až přijde čas na pokleknutí. Jestli jste opravdu puntičkáři, změřte si pěší provoz, úhel světla a obecnou logistiku. Budete tak mít jistotu, že se nic nepokazí.

Obecně lze říci, že soumrakem nebo západem neuděláte chybu. Při dlouhých pohledech do nebe bude okamžiků pro žádost o ruku spousta. Navíc bude atmosféra poklidná a uvolněná.

5. Vyberte si vhodné oblečení

Na žádost o ruku byste se měli obléct formálně, pokud to situace dovoluje. Přinejmenším zvolte takový oděv, který považujete ve svém šatníku za ten nejhezčí.

Důležité také je, abyste se cítil pohodlně v tom, co si vezmete. Může se opravdu jednat o stresující situaci a tímto si dopřejete trochu klidu. Pánská košile spolu s černými kalhotami a vkusnými polobotkami je univerzální cesta. Přesto se snažte oděv přizpůsobit danému okamžiku.

Oděv by měl zkrátka vyjadřovat úctu k dané situaci. Nikoho asi nenapadne vzít si na žádost o ruku tepláky a tři dny nošené tričko, ale pro jistotu připomínáme, opravdu to nedělejte.

6. Její rodiče by měli vědět vaše záměry

Tradice, kdy musí ženich žádat o ruku otce své budoucí ženy, jsou zastaralé. Dcera již není vlastnictvím otce, aby ji říkal co má a nemá dělat a určoval její budoucí životní rozhodnutí v takové míře, jak tomu bylo dříve.

Vaše partnerka však může mít se svými rodiči velmi blízký vztah. Proto je v každém případě na místě zeptat se, či minimálně oznámit své záměry jejím rodičům předtím, než žádost o ruku učiníte. Navíc si tím nahrajete nějaké plusové body.

7. Vymyslete věrohodný příběh

Ze zkušeností lidí, kteří byli o ruku požádáni vyplývá, že většina partnerů nikdy dopředu neví, kdy přesně žádost přijde. Mohou mít podezření, ale ve většině případů si nikdy nejsou stoprocentně jisti, kdy a kde padne jejich polovička na koleno.

Důvěryhodný příběh, kterým dodáte plánované žádosti o ruku trochu tajemna a nejistoty, je důležitý. Z žádosti o ruku se tak nestane klasická, běžná věc bez kapky překvapení.

Důvěryhodný příběh také nemusí být složitá lež. Jeho účelem by však mělo být dostat ji do pěkného oblečení, make-upu a zajistit, aby se cítila dobře. To vše bez výrazného upozornění či poukázání na své plány.

Nejlepší volbou se jeví pozvat ji na rande. Přirozeně se vhodně oblékne a vám tak zůstane možnost překvapení v rukávu.

8. Najměte si fotografa

Pro vás to tak nemusí být, ale pro partnerku se může jednat o životní událost. Pro takové situace je vhodné pojistit si záznam z tohoto momentu, nikdy tím nic nezkazíte.

Ujistěte se, že si najmete fotografa, který má zkušenosti a překvapivé návrhy. Umí zůstat nezpozorován a i tak zachytit moment perfektně. Navíc můžete získat několik impozantních profesionálních fotografií pro oznámení radostné zprávy na sociálních sítích.

9. Položte otázku

Je to tady! Přišel čas zeptat se na to jediné, co vám v daný moment bude běhat v hlavě. Můžete si vybrat klečení. Nebo také ne. Ve většině případů je to jedno, stejně jde o akt samotný než o to, jaký budete mít při žádosti postoj.

Prsten vyjměte z krabičky. Nechcete přece natahovat ruku s krabičkou, ale prstenem. Zhluboka se nadechněte, navažte oční kontakt a prostě to udělejte. Už není cesty zpět. Je to okamžik, na který jste se tak moc připravovali a do kterého jste vložili tolik úsilí. A kdo je připraven, není zaskočen.

Řekněte jí, jak se díky ní cítíte a co všechno pro vás znamená. Pokud na otázku, zda si vás vezme, odpoví vaše vysněné „ANO”, máte vyhráno. S umístěním prstenu na ruku ji pomozte.

Tip: K plánování svatby neodmyslitelně patří rozlučka se svobodou. Víte, na co se v případě nevěsty připravit?

Jednoduché nápady pro žádost o ruku

Některé dívky chtějí „něco extra”. Jiné si na tom zase moc nepotrpí a spokojí se s lecčím. Tady je několik nápadů, kterým směrem se při žádosti o ruku můžete vydat:

  • Při rodinném setkání -v případě, kdy je její rodina nedílnou součástí jejího života, může být návrh na vstup do manželství na rodinném setkání dokonalým plánem. Obklopena svým nejbližším kruhem lidí a v prostředí jí známém se bude cítit pohodlně a bezpečně. Když řekne „ANO”, propukne celá rodina v radostné pokřiky plné lásky a radosti. Vytvoříte tak nezapomenutelný zážitek nejen pro vás jako pár, ale taky pro zbytek rodiny.

  • Procházka po paměťové lince – navštivte znovu několik míst, která mají pro váš vztah sentimentální význam. Obnovíte tak staré vzpomínky a vzbudíte v ní neobyčejný zájem. Řekněte jí jak moc je pro vás důležitá a zavzpomínejte na staré časy. Hned na to položte svoji otázku. Nenápadné, jednoduché a efektivní. Hned po tom, co řekne ano, tak můžete pokračovat v procházce a započít tak novou éru svého života správně.

  • Domácí jídlo – domácí vaření vyžaduje spoustu lásky a času. Dodávání chutí a správné vůně vyžaduje trpělivost a snahu, kterou ona ocení. Udělejte ze společných večerů s domácím jídlem tradici a ve chvíli, kdy to bude nejméně čekat, ji požádejte o ruku. Dosáhnete tím skvělého momentu překvapení.

  • Po sexu – některé páry si na tomto aktu lásky potrpí. Jsou dokonce i takové, které si na sexu postavily celý vztah. Přesně pro takové páry je tato možnost jako stvořená. Pokud je toto ta cesta, kterou zvolíte, ujistěte se, že šlo o dobře odvedenou práci. Jestliže je po sexu podrážděná nebo znechucená, není to ten správný moment pro žádost.

  • Restaurace z prvního setkání – jestliže bylo místo vaší první schůzky váš oblíbený podnik, jděte do toho. Obzvláště, jedná-li se o podnik, který je slušný a formální. Šéfkuchaře můžete požádat o speciální pokrmy a personál pak o právě ta místa u stolu, která pro vás byla tehdy osudná. Navíc tím pravděpodobně dosáhnete potlesku publika, které si bude užívat jídlo ve stejném podniku.

Žádost o ruku čeká v životě většinu z nás. Proto je dobré vědět jak postupovat při jejím plánování.

Je také důležité si uvědomit, že není třeba vymýšlet pompézní plány. I přesto, že romantika na nejkrásnějších místech Francie a pokleknutí na vrcholu Eiffelovy věže se synchronním ohňostrojem v pozadí se objevuje ve většině romantických filmů, nemusí to být ta pravá volba pro vás. Pamatujte, že jde vždy o to, zda je mezi vámi vytvořené silné citové pouto, které vám dodává pocit jistoty, že je ten správný čas posunout váš vztah dál.

Okolnosti žádosti o ruku mohou vytvořit skvělou vzpomínku, ale to hlavní se odehrává mezi vámi. Proto se zbytečně nestresujte. Nezbývá, než popřát hodně štěstí na vaší společnou cestu životem.

Jakub Novák, obsahový a SEO specialista

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.