Středa, 8 března, 2023
novinky

Fiat Tipo Cross má konečně verzi kombi!

Do této kategorie patří například o Octavii Scout, Golf Alltrack nebo Focus Active. Nyní k nim přibyla jednodušší a pravděpodobně levnější nabídka – Tipo Cross SW.

Doposud byl Fiat Tipo Cross dostupný pouze jako hatchback, který mohl konkurovat například Kii Xceed, ale také např. i Mazdě CX-30 či zmiňovanému Fordu Focus Active. Fiat se však nakonec rozhodl pro praktičtější verzi SW, ve které spojil „terénní“ vlastnosti s kombi. Fiat Tipo prošel nedávno faceliftem, přišly nové motory a nyní je dostupný s novou verzí Cross. Díky tomu může italský kompakt konečně zamutit vody iv tomto segmentu, jelikož mnohé si získá svou jednoduchostí a hlavně cenou.

Tipo Cross SW má 17” disky kol, černé chrániče blatníků ao 7 cm větší světlou výšku než standardní Tipo SW. Rozvor kol je stejný jako u standardního kombi – je 2 638 mm a délka je 4 583 mm – o 197 mm více než u hatchbacku. Zavazadlový prostor je také větší – 110 litrů, abych byl přesný.

Interiér je vyroben z obnovitelných materiálů

Na oficiální specifikaci si ještě musíme počkat, ale není tajemstvím, že základem bude benzínový motor 1,0 o výkonu 100 koní. Chybět nebude ani naftový 1.6 Multijet o výkonu 130 koní. Jak bylo oznámeno, nabídku doplní také mild hybrid. Nejzáhadnějším problémem zůstávají ceny. Kombi bude zřejmě o něco dražší. Hatchback City Cross začíná na 15 840 eur a verze Cross je za 17 340 eur.

Detaily bychom měli znát v příštích měsících. Zajímavostí je, že v ceníku bude zahrnuta i speciální RED edice. Uvnitř naleznete recyklované materiály. K dispozici je také speciální barevná paleta. Kromě červené si můžete vybrat také černou, bílou a šedou. Více detailů bychom se měli dozvědět již brzy.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.