Středa, 8 března, 2023
novinky

Nový Citroën C5 Aircross: krásnější a komfortnější

Přestože se Citroën připravuje na příchod modelu C5 X, v současnosti je C5 Aircross stále vlajkovou lodí francouzské značky a zároveň jejím největším modelem. Na evropském trhu se luxusní SUV prodává od roku 2017 a aktuálně se dočkalo modernizace.

Už na první pohled je jasné, že v tomto případě nemůžeme mluvit jen o kosmetických změnách. Všimnout si můžete zcela nové přední části auta s inovovanými světlomety a opět s originálním podpisem denního svícení. Nový C5 Aircross působí díky vylepšené masce mohutněji a elegantněji, přičemž výrobce si dal záležet i na detailech. Stačí se podívat na tvar a umístění loga. LED lišta, která se táhne napříč přední maskou by zase měla vytvářet 3D efekt připomínající klávesy klavíru.

Mřížky po bocích přední masky jsou otevřené a plně funkční, čímž přispívají ke snižování odporu vzduchu a ve výsledku tak ke snižování spotřeby paliva. Okrasné lišty a dekory s možností individuálního přizpůsobení ještě dotváří prémiový vzhled modernizovaného SUV.

V zadní části auta proběhly sice méně výrazné změny, ale například tvar koncových světel byl vylepšen citelně. Výrobce tentokrát sáhl po zatmaveném krycím plastu, čímž výborně podtrhl dynamický charakter nové zadní části. Pozitivní první dojem ještě dotváří 18palcové disky kol či kryty zpětných zrcátek lakované lesklým černým lakem.

Modrá Eclipse Blue je zcela nová barva v nabídce, kterou Citroën zařadil k modelu C5 Aircross právě po faceliftu. Není ovšem ani zdaleka jedinou barvou, kterou si můžete zvolit. Sáhnout se bude dát i po bílé Banquise či Nacré, černé Perla Nera a šedé Platinum či Artense.

V interiéru přibyl nový centrální dotykový displej s úhlopříčkou 10palců, který navíc dostal nový multimediální systém s krásnější grafikou a rychlejšími reakcemi. Displej je umístěn výše než u modelu před faceliftem, což zlepšuje celkovou ergonomii interiéru. Chybět nebude ani 12,3palcový digitální kokpit před řidičem.

Sedadla Citroën Advanced Comfort se mezigeneračně také vylepšila a nabízí ještě lepší posed a vyšší komfort, na kterém si francouzská značka dává roky záležet. K dispozici bude navíc masážní funkce jako v autech prémiových značek. Celá přístrojová deska dostala kvalitnější a na dotek příjemnější materiály.

Pod kapotou změny nenastaly a v nabídce tak zůstávají benzinové i naftové motory. Ty jsou ještě doplněny o plug-in hybridní variantou a samozřejmostí je možnost volby mezi manuální a automatickou převodovkou.

Related articles

Comments

Share article

spot_img

Latest articles

Newsletter

Subscribe to stay updated.